O firmie

2018naglowek PL 1s
Damix to firma specjalizująca się w produkcji wyposażenia dla sklepów, marketów, hipermarketów oraz magazynów i stacji paliw. Wieloletnie tradycje firmy w połączeniu z szerokim doświadczeniem i nowoczesnym parkiem maszynowym sprawiły, iż z oferty Damix korzysta wiele znanych firm poszukujących produktów najwyższej jakości.
a
40 lat tradycji

Korzenie firmy Damix sięgają 1975 roku, kiedy w Rypinie, we wschodniej części dzisiejszego woj. kujawsko-pomorskiego, wybudowano państwową Fabrykę Akcesoriów Meblowych. Firma wyrosła na specjalistyczne przedsiębiorstwo, z którego produktów i doświadczenia korzystały ówcześnie największe w Polsce fabryki mebli. Niestety fabryka popadła w trudności finansowe i w 1996 roku ogłoszono jej upadłość. I wtedy pojawili się prywatni inwestorzy – polscy przedsiębiorcy bracia Krzemińscy oraz Leonard Murawiec, obecny prezes Zarządu Spółki. Przeobrażenia własnościowe pociągnęły za sobą zmianę profilu produkcji. Rozpoczęto wytwarzać różnego rodzaju wyposażenie sklepów, marketów, magazynów i stacji paliw np. obudowy palet, boksy składane, stoły i kosze ekspozycyjne, prezentery POS&POP. Prawdziwy przełom przyniósł jednak rok 2007, kiedy nastąpił zakup spółki handlowej Siegel Polska, jednostki należącej do upadłego Siegel GmbH, znanego wówczas niemieckiego producenta wózków i innego wyposażenia sklepów i marketów. Równocześnie firma rozpoczęła budować markę wózków PRODUS. Dzisiaj jest to marka znana nie tylko na rynku europejskim, ale też w innych częściach świata. Kolejnymi kamieniami milowymi było utworzenie spółki handlowej Produs Service w Moskwie oraz zakup spółki Polidar w Czechach. W 2015 r. utworzono w Rypinie spółkę RDR Plast Sp. z o.o. specjalizującą się w produkcji akcesoriów z tworzywa do wózków sklepowych. W 2018 r. Damix zakupił większościowy pakiet akcji Caddie by Les Ateliers Réunis S.A.S , znanego producenta
wózków sklepowych. Wszystkie spółki tworzą aktualnie Grupę Damix.

2018magazyny 1s

Co stoi za tak szybkim rozwojem firmy? Certyfikaty ISO, certyfikaty TÜV Rheinland na wózki sklepowe, produkty wysokiej jakości, krótki czas dostawy i korzystne ceny. Wszystkie te czynniki okazały się receptą na sukces, który sprawia, że firma Damix jest atrakcyjnym partnerem dla krajowych i międzynarodowych klientów. System zarządzania jakością obejmuje wszystkie operacje Damix. Szczegółowe opisy przebiegu produkcji i procesów biznesowych zapewniają niezmiennie wysoką jakość wszystkich produktów spółki. Damix może przy tym poszczycić się szeroką gamą produktów uzupełniających na potrzeby branż: FMCG, AGD, budowlanej, tekstylnej a także przemysłu. Przedsiębiorstwo oprócz wózków sklepowych produkuje systemy prowadzenia klienta z bramkami elektronicznymi i mechanicznymi. Damix ma również bogatą ofertę produktową dla branży magazynowania i logistyki, znacząca jest także produkcja ekspozytorów POS&POP. Rozpoczęto produkcję wózków bagażowych dla lotnisk, hoteli itp.

Co więcej, Damix może pochwalić się komplementarnie wyposażoną fabryką posadowioną na działce o powierzchni ponad 5 hektarów z obiektami produkcyjnymi i magazynowymi o łącznej powierzchni ca 30.000 m2. Galwanizernia spółki znana jest w całym w kraju i chwalona za dobrą jakość chromowania, niklowania, cynkowania, miedziowania, patynowania na miedzi i mosiądzu. Firma jest także w posiadaniu trzech linii do malowania proszkowego i licznych maszyn CNC do obróbki metali. Zrobotyzowano stanowiska do spawania i zgrzewania. Uruchomiono linię elektropolerowania i to pozwoliło uruchomić produkcję ze stali nierdzewnej. Wszystko to sprawia, że Damix jest postrzegany przez duże organizacje handlowe i inne podmioty jako partner mający szeroką ofertę produktową, zapewniający dobre i stabilne warunki współpracy. Na obecną pozycję rynkową firmy duży wpływ mają również jej pracownicy, a zwłaszcza zespół konstruktorów i technologów, który przygotował i wdrożył już do produkcji blisko 80 wózków sklepowych i transportowych w kilku rodzinach: wózki sklepowe koszowe Avant i Classic oraz wózki transportowe: Vario i Carry.

Wózki sklepowe są tak naprawdę najważniejszym produktem. Damix obecnie lokuje na rynku ponad 100.000 wózków rocznie i rośnie zainteresowanie tą częścią oferty.

transp 1s
boksy m
a
Rynki zbytu
mapka 1s

Strategicznymi partnerami spółki Damix zawsze były i są duże polskie i międzynarodowe sieci handlowe. Szczególne znaczenie mają sieci polskie np. Biedronka, Grupa Polomarket oraz te, których centrale zlokalizowane są w Niemczech, Francji, Anglii, Holandii m.in. Kaufland, Auchan, Action, REAL, Castorama, Leroy Merlin, Bauhaus, Hornbach, Bricoman i wiele innych. Inwestując w najtrudniejszym okresie Damix uniknął konsekwencji kryzysu gospodarczego. W Grupie Damix w 2020r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ca 70 000 000 Eur.

W eksporcie głównymi rynkami zbytu są kraje Unii Europejskiej, Europa Wschodnia i Bliski Wschód. Wózki sklepowe Damix coraz większym zainteresowaniem cieszą się w Skandynawii, Rosji, na Białorusi i Ukrainie. Wszystkie te kierunki eksportu będą rozwijane w najbliższych latach.

a
Plany na przyszłość

Od początku swojego działania Grupa Damix koncentrowała uwagę na rynkach polskim i międzynarodowym, stopniowo zwiększając eksport, który stanowi już ponad 40% przychodów ze sprzedaży. Priorytetem w dalszej działalności jest umocnienie pozycji rynkowej, zwłaszcza na rynkach zagranicznych. Ważne w tym względzie zadania przypadają więc także spółkom Produs Shop Services, Produs Service i Polidar. W tym celu od wielu już lat produkty firmy promowane są na światowych Targach Euroshop w Düsseldorfie. Ważne są też tematyczne imprezy targowe w Paryżu, Moskwie, Madrycie oraz Targi RetailShow w Warszawie, które są największą w Polsce i coraz bardziej uznawaną w Europie imprezą targową. Rozbudowana zostanie sieć przedstawicieli i dystrybutorów. W fabryce w Rypinie jest duży showroom do dyspozycji klientów.

Nadal kontynuowany będzie proces modernizacji fabryki. Realizowana rozbudowa galwanizerni pozwoli zwiększyć możliwości produkcyjne do 250.000 wózków rocznie i pomoże wykorzystać potencjał fabryki w zakresie produkcji pozostałego wyposażenia sklepów i marketów. Oddana nowa linia cynkowania galwanicznego oznacza nie tylko duże zwiększenie możliwości produkcyjnych, ale także troskę o pełne poszanowanie środowiska naturalnego, z zamkniętym obiegiem wody włącznie. Kontynuowana jest robotyzacja stanowisk pracy.

maszyny 1s
Dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 5.2.2. Wsparcie inwestycji przedsiębiorstw Schemat: Wsparcie dla przedsiębiorstw produkcyjnych współpracujących ze szkołami zawodowymi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 udało nam się doposażyć fabrykę w zrobotyzowane stanowiska spawalnicze i do zgrzewania, laser nowej generacji, nowoczesne narzędzia do projektowania, wózki widłowe. W rezultacie lepiej są zaspokojone potrzeby klienta np. przez wdrożenie nowych produktów oraz zmodyfikowanie technologii wykonania wózków sklepowych.
ue 1s
Poniżej wybrane przykłady wdrożonych nowych wózków sklepowych:
2018nowewozki 1s

Produkowane przez Damix wózki sklepowe modele Avant, Classic, Carry WP4, Carry 120M i WTP3 mają certyfikaty  TÜV Rheinland. W połowie 2004r. wprowadzono system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2015.

2018certyfikaty 1s2

Nadal w centrum uwagi będzie w Damix jakość produktów i tworzenie stabilnych warunków współpracy z klientami. Na poziomie operacyjnym oznacza to terminową realizację zamówień i utrzymanie dobrych, konkurencyjnych cen.

2018firma 1s